10 najlepszych fotografów, z których każdy powinien studiować

W dzisiejszych czasach wszyscy fotograf, od właściciela studio strzelającego ślubów w weekendy, ku kuzynowi z telefonem iPhone. Kamery są obecnie bardziej dostępne niż kiedykolwiek wcześniej, a wiele osób odkrywa miłość do fotografii. Niektórzy nawet zdecydują się na nią jako karierę, uczęszczając na kursy fotografii lub na pełny stopień. Niezależnie od tego, czy jesteś poważnym studentem, wykonanym artystą czy hobbystą, wiele z tych ikon fotografii ma wiele do zrobienia, zarówno dzisiaj, jak i lat temu.

1. Alfred Stieglitz:

Alfred Stieglitz jest znany jako patronki fotografii prostej, pionierskiej idei, że zdjęcie powinno dotyczyć tematu, momentu i wizji artysty, a nie manipulowanej manipulacją. W czasach Stieglitza fotografia nie była uważana za sztukę, ale ten artysta z pasją starał się zapewnić, że jego zdjęcia miały tyle artystyczną ekspresję, co tradycyjna twórczość artysty. W dzisiejszym wieku stylizowanych pędów i Photoshopa, badanie jego podejścia do fotografii oferuje orzeźwiające spojrzenie na fotografię jako wyraz artystyczny.

2. Ansel Adams:

Ze wszystkich fotografów z tej listy, Ansel Adams jest chyba najbardziej powszechnie uznawana i bez powodu. Jego zdjęcia Ameryki Północnej, zwłaszcza Parku Narodowego Yosemite, są kultowe i ukochane. Oprócz jego imponującego ciała, Ansel Adams pozostawił swój ślad w fotografii, rozwijając System Strefowy. System ten był sposobem na określenie właściwej ekspozycji i kontrastu w końcowym druku, co zaowocowało wyraźną jasnością i głębokością, czego dowodem są zdjęcia. Jego intensywne zaangażowanie w jakość jest inspirujące dla studentów fotografii.

3. Diane Arbus:

Norman Mailer powiedziała: “Udostępnienie kamery Diane Arbus jest jak wprowadzenie granatu w dłonie dziecka”. Jej fotografie są szokujące, przebijające przedmioty w nieskalanym momencie, niezależnie od tego, czy były to słynne pisarzy i aktorów, hazardzistów, nie masz szans na odkrycie http://www.nowe-kasyna-bez-depozytu.pl lub transwestytów. W tym stylu Arbus uczy lekcji, że nie chce uchwycić powierzchni podmiotu, ale raczej pracować nad ujawnieniem osobowości prawdziwej osobie poprzez sztukę.

4. Louis-Jacques-Mande Daguerre:

Miłośnicy fotografii są winni długu wdzięczności Daguerre. Chociaż był romantycznym malarzem, twórcą grafiki i wynalazcą Dioramy, najbardziej monumentalnym wkładem Daguerrego do społeczeństwa jest dagerotyp, pierwszy na świecie niezawodny proces tworzenia trwałego zdjęcia. Korzystając z światła i chemii, Daguerre stworzył zdjęcia fotograficzne na srebrnych arkuszach miedzi, które są przodkami dzisiejszych fotografii.

5. Phillipe Halsman:

Philippe Halsman jest znany ze swoich skoków fotograficznych znanych osób od połowy XX wieku, od Richarda Nixona do księcia i księżnej Windsor. Ciało Halsmana obejmuje również surrealistyczne portrety artysty Salvador Dali, które pozostawiają widza zdziwienia i próbują dowiedzieć się, jak ta fotografia była fizycznie możliwa. Każdy student fotografii, który chce obciąć kopertę portretymi, powinien studiować portret portrecisty Phillipe Halsman.

6. David LaChapelle:

Choć wielu ikonowych fotografów pochodzi z wieków i dziesięcioleci, David LaChapelle jest obecnie fotografem pięknych fotografów. Oferuje studentom fotografii inspirację do tworzenia własnej silnej i indywidualistycznej fotografii. W swojej pracy zobaczysz odważne, surrealistyczne przykłady, które podkreślają zrozumienie kwestii społecznych i politycznych z poczuciem humoru.

7. Sally Mann:

Innym czynnie pracującym fotografem Sally Mann jest w samym środku jej kariery. W 2001 roku została uznana za najlepszą fotografkę Ameryki za czas magazynu Time za jej wspaniałą pracę, a także południowe krajobrazy i serię rozkładających się ciał. Jej prace popchnęły przyciski, począwszy od nagich fotografii jej dzieci po gniące trupy, i tak to lubi. Studenci mogą studiować swoje prace, aby zobaczyć, jak można zachowywać spójny styl i wizję, nawet podczas pracy z przedmiotami całkowicie odmiennymi.

8. Jerry Uelsmann:

Jerry Uelsmann wierzył, że korzystanie z kamery pozwoliło mu na istnienie w świecie poza jego wnętrzem, w pracy, którą zdobył. Świat w fotografiach Uelsmanna wygląda znacznie inaczej niż ten, w którym żyjemy, jak tworzył kompozytowe zdjęcia przedstawiające obrazy surrealistyczne. Dzięki aparatowi cyfrowemu i Photoshopowi, fotografowie mogą dziś tworzyć podobne prace z względną łatwością. Ale Uelsmann zrobił to przed Photoshopem, używając wielu negatywów, powiększaczy i obszernej pracowni ciemniaków, aby stworzyć swoją pracę, zaprzeczając idei, że ostateczny obraz może składać się z wielu negatywów. Jego zaangażowanie w robienie czegoś znacznie odmiennego jest inspiracją dla dzisiejszych studentów fotografii.

9. Jacques Henri Lartigue:

Lartigue zaczął robić zdjęcia w wieku 7 lat, dokumentując przyjaciół, rodzinę i otaczający go świat. Jest znany jako ojciec współczesnej fotografii, pierwszy fotograf “amatorski”. Studenci fotografii mogą nauczyć się czystej radości fotografii od tego nie podejrzewającego artysty. Większość życia spędził jako fotograf amatorski, nawet nie wiedząc, jak niezwykła była jego twórczość, dopóki jego dzieciństwo nie zostały odkryte i wystawione w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku w wieku 69 lat.

10. Elliot Erwitt:

Studenci fotografii zainteresowani stylem życia lub fotoreportażowym podejściem do fotografii będą chętnie studiować życie i pracę Elliota Erwitta. On jest dostawcą “non-photograph”, biorąc casual podejście, które ujawnia prawdziwy portret jego poddanych, czy są to psy czy Marilyn Monroe. Zbadaj swoją pracę, aby dowiedzieć się o pięknie przypadkowej i niekontrolowanej fotografii.